GündemGündem

DİTİB, Köln Merkez Camii’nde bayram geleneğini sürdürdü

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB), Kurban Bayramı vesilesiyle Köln Merkez Camii’nde cemaate kavurma ikram etti.

DİTİB Köln Dini Danışma Kurulu Başkanı Ahmet Sinan Kara ve genel başkan yardımcısı Erdinç Altuntaş, genel sekreter Eyüp Kalyon, yönetim kurulu üyeleri Adem Onur ve Kenan Kiraz ile misafir olarak yer alan Yargıtay Onursal Birinci Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Kurban Bayramı’nın ardından ilk Cuma namazı sonrası cemaate kavurma ve pilav ikramında bulundu.

DİTİB Genel Başkan Yardımcısı Erdinç Altuntaş, bayram geleneği olarak cemaate kavurma ikram ettiklerini belirterek, “Bayramın ardından ilk Cuma gününde bayram sevincini cemaatimizle bu şekilde paylaşmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz” dedi.

Köln DİTİB Dini Danışma Kurulu Başkanı Ahmet Sinan Kara, “Kurban Bayramı’nda ‘Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş!’ çağrısıyla düzenlediğimiz organizasyonda milyonlarca insanın yüzünü güldürdük. DİTİB gönüllüleriyle dünya genelinde 165 bin 171 hisse kurbanı 6 milyon 854 bin 804 kardeşimize ulaştırdık. Bu hayır yolculuğunda bizlere eşlik eden, desteklerini esirgemeyen, teveccüh gösteren kardeşlerimize teşekkür ediyor, kurbanlarının Cenab-ı Hakk katında makbul olmasını niyaz ediyorum” şeklinde konuştu.

Köln DİTİB Merkez Camii’nde Cuma namazından sonra cemaate kavurma ve pilav ikramı yapıldı.

Ercüment Aydın / Köln

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu