Gündem

Kanuni Sultan Süleyman Camii’nde muhteşem “Hüsn-ü Hâtime” programı

Baden-Württemberg eyaleti Wiesloch şehrinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Kanuni Sultan Süleyman Camii’nde “Hüsn-ü Hâtime” programı düzenlendi.

2022-2023 eğitim-öğretim yılının sona ermesi münasebetiyle Wiesloch DİTİB Kanuni Sultan Süleyman Camii’nde “Hüsn-ü Hâtime” adı altında Kur’an kursları kapanış programı yoğun katılımla gerçekleşti.

Hüsn-ü hâtime programına, Wiesloch DİTİB Kanuni Sultan Süleyman Camii dernek başkanı İlhan Ünal, din görevlisi Ali Şahin, kadınlar kolu başkanı Hatice Ünal’ın yanı sıra yönetim üyeleri, Kur’an kursu fahri öğreticileri, veliler ve öğrenciler katıldı.

Kur’an kursu öğrencisi tarafından Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programın açılış konuşmasını yapan din görevlisi Ali Şahin, “Eğitim hayatına bed-i besmele ile başlıyoruz, biterken de güzel bir son anlamına gelen hüsn-ü hâtime ile sonlandırıyoruz. Her işin sonunda, eğitim-öğretim yılının nihayete ermesinde hatta dünya hayatının sonunda hüsn-ü hâtime, güzel son önemlidir.  Hüsn-ü hâtime yapabilmek için iş hayatında, eğitim-öğretim hayatında ve özellikle dünya hayatında üzerimize düşen görev ve sorumlulukları yerine getirmeliyiz. Güzel bir eğitim öğretim dönemi geçirdik. Her geçen yıl nicelik ve nitelik açısından artarak davam etmeliyiz. Bu hizmetlerin başarı ve bereket getirmesini diliyorum” dedi.

Şahin, “Hüsn-ü hâtime adı altında ikinci kez düzenlenen programın hazırlanmasında emek veren arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Rabbim böyle güzel günlerde bizleri buluştursun. Hayırda ve iyilikte bizleri yarıştırsın ve birleştirsin. Amacımız, Allah rızasına uygun, insanlığa faydalı nesiller yetiştirmektir. Bu manada Kur’an kurslarımızda eğitim gören çocuklarımız başta olmak üzere velilerimize ve onları yetiştiren hocalarımıza, fahri görevlilerimize, her daim destekçimiz olan dernek yönetimimize, veliler birliğine ve emeği geçen herkese gönülden şükranlarımı sunuyorum.“ diye konuştu.

Kahvaltı ile başlayan ve gün boyu süren hüsn-ü hâtîme programında Kur’an kursu öğrencileri, okudukları ilahi, şiir, ayet ve hadislerle katılımcılara unutulmaz dakikalar yaşattı. Öğrencilerin aileleriyle birlikte bilgi yarışması keyifli anlara sahne olurken, tiyatro gösterimi ve geleneksel oyunlarla program renklendi.

Öğrencilerin hazırlamış olduğu birbirinden güzel gösteriler, büyük beğeni toplarken, veliler de coşku dolu anlar yaşadı. Programda öğrencilere karneleri dağıtılırken, sevinçlerine ortak olundu.

Kapanış programı belge ve her öğrenciye özel hazırlanan isminin yazdığı çanta, kalemlik ve çeşitli hediye takdimi ve yapılan dua ile sona erdi.

Ercüment Aydın / Köln

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu