Gündem

YTB, Sıla Yolu’nda Vatandaşları Yalnız Bırakmadı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) hayata geçirdiği faaliyetlerle bu yıl da Avrupa’nın farklı yerlerinden izin ve tatil dönemlerini geçirmek üzere memleket yoluna düşen vatandaşların yanında.

Türkiye sınır kapılarında ve Türkiye’de düzenlenen çeşitli faaliyetlerin yanı sıra geçen yıl hayata geçirilen Türkiye sınırları ötesindeki karşılamalar ise vatandaşların en çok beğenisini kazanan uygulama oldu.

YTB Başkanı Abdullah Eren, uygulamaya ilişkin yaptığı sosyal medya paylaşımında, “YTB bu bayramda da memleket yoluna düşen vatandaşlarımızın yanında Ana vatan Türkiye’ye gelecek insanımızın her türlü ihtiyacı için #Kapıkule ve #Sırbistan sınırlarında görev başındayız. Yola çıkan/çıkacak tüm vatandaşlarımız lütfen dikkatli olalım. Hayırlı yolculuklar.” İfadelerini kullandı.

YTB ile Türkiye ve Sırbistan İçişleri Bakanlıkları arasında gerçekleştirilen iş birliğiyle vatandaşlar bu yıl da ikinci kez Türkiye sınırlarının ötesinde, Sırbistan sınır kapılarında Türk polisi ile Türkçe-Sırpça bilen YTB personeli ve YTB’nin bursiyer uluslararası öğrencileri tarafından karşılananıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu