GündemGündem

DİTİB’de umre kafile görevlilerine seminer

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB), 2023 Aralık Umre Organizasyonu’nda görev alacak olan kafile başkanları ve grup görevlilerine yönelik bir eğitim semineri düzenledi.

Köln DİTİB Genel Merkez’de gerçekleşen seminere; DİTİB Genel Başkanı Dr. Muharrem Kuzey, 2023 Umre Organizasyonu Koordinatörü Ahmet Sinan Kara ve Halil İbrahim Karaman, kafile başkanları, grup ve merkez görevlileri katıldı.

Umre ibadeti gönülleri inşa etmektir

Seminer Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlandı. 2023 Umre Organizasyonu Koordinatörü Ahmet Sinan Kara ve Halil İbrahim Karaman, umre ibadetinin gönülleri inşa etme açısından önemli bir ibadet olduğunu vurgulayarak, kafile görevlilerine umre ibadetini sağlıklı, güvenli ve huzur içinde yerine getirebilmeleri için görev ve sorumluluklarının yanı sıra organizasyonun işleyişi hakkında bilgi verdi.

Gençler umre ziyaretine yoğun ilgi gösterdi

DİTİB Genel Başkanı Dr. Muharrem Kuzey, bu yıl umre organizasyonuna özellikle gençlerden büyük ilgi olduğunu belirterek, geçmiş yıllara kıyasla bu yılki umre talebinin daha yüksek olduğunu ifade etti.

Kuzey, “Hayırlı ve bir o kadar da zorlu bir yolculuğa çıkıyorsunuz. Kutsal topraklara yapılan bu yolculuk, ziyaretlerin ve vuslatların en değerlisidir. Bu güzelliklere ulaşmak her Müslümana nasip olmuyor. Bu nedenle umre ibadetini umrecilere en iyi şekilde yaşatmamız gerekiyor. Bu yolculuğun bilincinde, her bir umrecinin kalbini hoş etmeye çalışacağız. Uyum, koordinasyon, ekip çalışması ve paylaşım içinde umre ibadetini tamamlayacağız. Rabbim, umrecilere salim bir şekilde gitmeyi ve manevi zenginliklerle geri dönmeyi nasip etsin. Yolculuğunuzun kolay, ibadetlerinizin makbul olmasını Rabbimden niyaz ediyorum” dedi.

2023 Aralık Umre Organizasyonu kapsamında, Almanya’dan gidişlerin 23-25 Aralık tarihleri arasında Berlin, Düsseldorf, Frankfurt, Hamburg, Hannover, Köln, Münih, Nürnberg, Stuttgart havalimanlarından gerçekleşeceği ve dönüşlerin ise 6-7 Ocak tarihleri arasında yapılacağı belirtildi.

Ercüment Aydın / Köln

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu