GündemGündem

Kuzey, Kurban vesilesiyle ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin sofralarına aş olduk

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) vekâletle kurban kesim organizasyonu kapsamında Almanya’daki hayırseverlerin destekleriyle Türkiye’de ve dünyanın 49 ülkesinde 1 milyonu aşkın ihtiyaç sahibine kurban eti ulaştırdı.

DİTİB ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” temasıyla gerçekleştirilen vekâletle kurban kesim organizasyonu kapsamında hayırseverlerin emaneti olan 141 bin 61 hisse kurban kesilerek başta Türkiye’de deprem bölgesi olmak üzere dünyanın 49 ülkedesinde ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı.

Hayırseverlerin emanetleriyle milyonları aşan insanın bayram sevinci yaşadığını belirten DİTİB Genel Başkanı Dr. Muharrem Kuzey, “Teşkilat olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da Kurban Bayramı vesilesiyle hayırseverlerimizin iyilik elini, şefkat ve merhamet elini mazlum ve mağdur coğrafyalarda yaşayan kardeşlerimize uzattık, sofralarına aş olduk. Bu yıl organizasyon kapsamında kurban bağış paketlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere başta dünyanın 49 farklı ülkesine 62 gönüllü gönderdik“ dedi.

Kurbanların kesimlerinin İslami usullere göre gerçekleştirildiğini ifade eden Kuzey, kesimlerin gönüllüler ve TDV yetkilileri nezaretinde hayırseverlerin isimlerin tek tek okunarak yapıldığını söyledi.

Kurban etlerinin dağıtımında duygu dolu anların yaşandığına ifade eden Kuzey, “Amacımız, kardeşlik bağlarını kuvvetlendirmek, iyilik ve güzelliklere vesile olmaktır. Sahada görev yapan gönüllerimiz hayırseverlerin emanetlerini ulaştırdıklarında zaman zaman duygu dolu anlar yaşadılar. Sevgi ve muhabbetle karşılandılar. Her bir gönüle dokunduklarında sevinç ve gözyaşları içinde hayır dualar ile karşılık aldılar.“ diye konuştu.

Kuzey, organizasyona destek veren, DİTİB teşkilatına teveccüh gösteren hayırseverlere teşekkür ederek şu değerlendirmeyi yaptı: “Mazlumların, yetimlerin, yoksulların umudu olan DİTİB ve TDV, dünyanın neresinde olursa olsun ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzatıyor. Bağışlarıyla teşkilatımıza teveccüh gösteren kardeşlerimize, DİTİB teşkilatı mensuplarına, gönüllülerimize teşekkür ediyorum. Hayırlarının kabulünü Cenab-ı Hakk’tan niyaz ediyorum. Rabbim bağışçılarımızın kurbanlarını makbul eylesin.”

Ercüment Aydın / Köln

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu